Сè бо гóтскія крáсныя дївы
въспїша на брéзї си́нему мóрю:
звóня рýскымъ злáтомъ,
пою́тъ врéмя Бýсово,
лелїютъ мéсть Шарокáню.
А мы́ ужè, дружи́на, жáдни весéлія!Готська абетка – сукупність символів, якими написані тексти готською мовою, що дійшли до нашого часу. Вважається, що абетку уклав у IV ст. вестготський єпископ Ульфіла, який переклав готською мовою Біблію. До того часу готи використовували руни. Однак Ульфіла вважав, що руни як письмо, пов’язане з язичництвом, не годяться для перекладу священних книг. Свою абетку єпископ уклав на основі грецького алфавіту з додаванням п’яти латинських літер, а також двох рун. Назви літер, засвідчені в IX ст. у Codex Vindobonensis 795, збігаються з назвами рун.
Готські літери також використовували як цифри. В такому випадку, подібно як у церковнослов'янській мові, над літерами ставили крапку або штрих.(
Вікіпедія)
Ось саме через цю абетку та свідчення Кирила у мене виникла думка, що суперечить моїй попередній думці (яку я не відкинув) про походження київської династії з Волині, але, як і волинська гіпотеза, вона суперечить так званій норманській теорії.
PS
А якщо між готами та волинянами був укладений союз? То в такому разі обидві думки не суперечать одна одній, а взаємно доповнюють одна одну.