May. 3rd, 2025

pinto_h: Papa di Roma (Default)
Про що пишуть американські газети.

Як на мене, зробити з Трампа короля дуже важко, бо

Запропонувати зміни

У Конгресі США і Палата представників, і Сенат повинні схвалити (двома третинами голосів) спільну резолюцію про внесення змін до Конституції. Затверджені таким чином поправки не вимагають підпису президента Сполучених Штатів і направляються безпосередньо в штати для ратифікації.

АБО

Дві третини законодавчих органів штату повинні попросити Конгрес закликати національну конвенцію, щоб запропонувати поправки. Однак на сьогоднішній день цей метод жодного разу не використовувався.

Ратифікувати зміни

Три чверті законодавчих органів штату повинні затвердити його.

АБО

Ратифікація конвенцій в трьох чвертях держав повинна її затвердити. Цей метод був використаний лише один раз...


Тепер щодо імпічменту. Уявімо, що конгресмени стануть на бік Трампа, то постає питання про усунення Дж.Ді.Венса. Чи можна якось прибрати його з посади віце-президента? Якщо усунути не можна, то яким чином можна його обмежити?

Яка цікава конспірологія. Поки вважатиму це газетною конспірологією, а взагалі цікавий сюжет.
pinto_h: Papa di Roma (Default)
Всі бачили слабкість...

Бачити не означає розуміти, що бачиш. Всі бачили як падають яблука і лише Ньютон зрозумів що це.
pinto_h: Papa di Roma (Default)
Рища въ тропу Трояню чресъ поля на горы (c)



Гадаю, що московські академіки досі не розуміють, про що співають Пєсняри!

Конюши́на лу́чна (Trifolium pratense; місцеві назви — черво́на конюши́на, черво́ний горі́шок, іва́сик, в’язі́ль, дятлови́на, троя́н, трой-зі́лля, кози́не о́ко, по́пки) — багаторічна рослина роду конюшина родини бобових висотою 40—70 см — одна з найкращих кормових трав. (wiki)

Ага, "тропа трояну" може бути просто стежкою у полі, що заросло конюшиною.

были вѣчи Трояни -- для тупих ботаніки написали, що конюшина багаторічна рослина.

на седьмомъ вѣцѣ Трояни вр́ъже Всеслáвъ жребіи о дѣвицю себѣ любу -- нехай ботаніки пояснять що мається на увазі, 7 життєвих циклів чи що? Зверніть увагу, що "трояни" (множина).

Якщо кацапи на чолі з академіком Ліхачовим сприймають "по былинамъ сего времени" як "по рузьке билінам сего врємені", хоча билина це синонім стеблини, тобто їм не спада на думку, що це ботанічне поняття, то логічно, що вони разом з академіком Ліхачовим не розуміють, що троян це рослина.

PS
Ги-Ги-Ги. Кацапи, навіть академіки, мелють маячню про трояна, бо:

Латинское название рода происходит от tres — «три» и folium — «лист», дословно означая «трилистник». Русское название, впервые встречающееся в Травнике Николая Любчанина (1534), было заимствовано в XVI веке из немецкого языка. (джерело)

Хто такий Нікалай Любчанін:

Николаус Бю́лов (Никола́й Бу́лев, нем. Nicolaus Bülow, Немчин, Любчанин; ок. 1465 — ок. 1548) — придворный врач московского великого князя Василия Ивановича, астролог, переводчик и публицист, писатель. (джерело)

Це ж треба! Тому не дивно, що їхнє слово "блін" теж запозичено з німецької. Мабуть рецепт його приготування теж записав отой німецький лікар. Тому виникає обґрунтована підозра, що німці навчили кацапів готувати млинці!
pinto_h: Papa di Roma (Default)
Алфьорова закинуло у тюркську лінгвістику. Каже, що Суджа це тюркська назва, але це не його думка. Ок, але звідкіля на Слобожанщини, впритул до Сум, тюрки? Там селилися липки чи як? Чи може там колись був зороастрійський храм? Кажуть, що ятвяги називали киян "дригами", а дриги це зороастрійська секта. От нехай вставить "суджа" у гугель-перекладач та перекладе таджицькою, тамазігською та сербською. А якщо "ж" і "д" поміняти місцями (лінгвісти це явище називають метатезою), то можна перекласти болгарською. До речі, кацапська "ладонь" це метатеза до слов'янської "долоні". Ги-ги-ги.



PS
Нехай погляне на результати антропологічних досліджень і знайде там хоч одного нащадка тюрків.

PPS
Стара назва міста Ізюм -- Озюм. Тюркською це виноград, але персько-таджицькою гугель видає -- синій і купу додаткових варіантів. Лише одне питання -- а звідкіля в тюркських мовах взявся "ізюм-озюм", якщо на Алтаї та у Східному Сибіру, що вважаються прабатьківщиною тюрків, виноград не росте? А там де росте живуть не нащадки тюрків, а нащадки потюркованих. Це як з євшан-зіллям чи лелекою, бо якщо методично копати їхню етимологію, то виявляється, що це іранізми. А за раннього середньовіччя на харківщині жили алани, такі собі іраномовні хлопці та дівчата.
Page generated Jul. 16th, 2025 04:29 pm
Powered by Dreamwidth Studios