Jul. 1st, 2022

pinto_h: Papa di Roma (Default)
Вызывает беспокойство намеченный тренд, все чаще используемый в практике татарских националистических организаций - использование латиницы, при написании текстов на татарском языке. Как известно, это является одним из пантюркистских проектов ориентированных на отчуждение тюркских этносов из российской социокультурной парадигмы. (джерело)

Це прояв явища, що колись мене здивувало, а його прояви набагато ширші за цей приклад. Для кацапів це є настільки природнім, що навіть сидить у їхній підсвідомості, тому вони не усвідомлюють глибину ідіотизма у своїх головах.

Свого часу Рагулівна присвятила блог культурній апроприації. Це явище, на мою думку, тієї ж природи, що культурна апроприація, але агресивніше за неї.

Далі буде...
pinto_h: Papa di Roma (Default)
В 1860-их роках в самій Великоросси була проба поновити книжню великоруську мову, засновану, як відомо, на ґрунтї мертвої церковно-славянської мови, виробленої доволї добре вченими Київо-могилянської академії в ХVІІ. та початку ХVІІІ. віку і цїлком перенятої российськими письменниками. Критик Білинський, розбираючи критично комедію Грибоєдова "Горе от ума" (1825 р.) хвалить її доконче за те, що вона написана не книжним язиком, "котрим нїхто не говорив", котрого і знати не знав нї один народ в світї, а найбільше Росияне про нього "і слихом не слихали і видом не видали". [Диви в "Вѣстнику Европы" статю Пипіна: "Грибоедовъ" 1890 р., сїчень, ст. 217.] Одначе сей мертвий засновок все таки лїг, як ґрунт сучасної великоруської книжної мови; вже аж Карамзин, Грибоєдов, Пушкин та Крилов прищепили до неї живий народній великоруський паросток. Великоруські письменники, як Даль, Глїб Успенський, Островський, Решетников і инчі, попробували примішувати до книжного язика слова чисто народні. "Отечественныя Записки" спротивились сїй нoвинї, списавши дві сторінки сих неолоґізмів і піднявши их на сміх. Cя поновка живою, щиро-народньою течією змертвілого, для великоруських мас незрозумілого книжнього язика на тому й опинилась, хоч гр. Лев Толстой і спробував знов років три назад завести народню мову в своїй народній драмі "Власть тьми".

(Іван Нечуй-Левицький, 1891)

Невже та калічна мова Грибоєдова і Толстого була живою мовою? Здається, що вона для них була настільки чужою, що вони не змогли її опанувати.
pinto_h: Papa di Roma (Default)
Истинной централизации в России нет, потому что она предполагает ясно сознанную государственную идею, а у нас интересы государства непонятны не только для становых приставов, но даже и для многих губернаторов. В России существуют лишь попытки к централизации, выражающиеся в преобладании произвола и в невозможности самобытного развития народных сил. (ОБ УСТРОЙСТВЕ ГРАДСКИХ
И ЗЕМСКИХ ПОЛИЦИЙ
)

Вони досі не вилікували цю хворобу. Тоталітаризм нібито є і нібіто його немає, бо якось воно працює через сраку. До речі, чудовий порівняльний аналіз по країнах. В тексті описано всі вавки, що притаманні Росії і тепер. Проблеми звітності поліції мають поширюватися й на армію. Тобто, хуйленятко отримує викривлену інформацію не тільки тому, що він хоче почути приємне. Аналіз в документі супер. Читати всім: і нашим аналітичним центрам, і натівський!

Надибав цей документ завдяки Нечую-Левицькому. Ги-ги-ги.
pinto_h: Papa di Roma (Default)
Політичні аналітики гадають, хто буде після Путіна при владі. Демократ чи фашист, реаліст чи ідіот? Але ніхто не зважує на географічний чинник, тобто на великі відстані між важливими населеними пунктами навіть в межах однієї області. Свого часу я дивувався тому, що десь до 2015-го року між областями навіть для одного мобільного оператора у них існував роумінг. А виявляється то був наслідок суто технічної проблеми, яку вони довгий час не могли вирішити через географічний чинник.

Вже немає значення хто після Путіна буде при владі. Вони вичерпують совєцькій ресурс, на якому тримається технічна інфраструктура. Прориви каналізацій у Москві чи Воронежі то квіточки. А от коли почне розвалюватися залізниця, то настане територіальна дезінтеграція, а санкції пришвидчили цей процес. Через брак підшипників у них вже виникли проблеми з вагонами, а ще їм потрібно десь брати електромеханічні пристрої і все таке. Залізниця потягне за собою електроенергетику, а електроенергетика -- майже всі досягнення 20 століття. Через деякий час ми спостерігатимемо там футуристичну антиутопію.
pinto_h: Papa di Roma (Default)
Про борщ то добра новина. Але треба захистити від кацапів історичну спадщину, а це буде важче зробити, бо багато наших істориків вперто вважають, що князівська династия походить від варягів, незважаючи на те, що князі відправляли своїх дружин народжувати на Волинь, бо там були родові землі. А родові землі можуть бути лише на батьківщині династії. Цей факт збігається зі свідченням Аль Масуді, що писав, що Волинь була серединою слов'янської землі, котрій підкорялася решта слов'ян. До того ж у варягів через захоплення влади у Києві неодмінно би виник конфлікт із всім родом, бо навіть страта готами антстких вождів не винищила весь рід, котрий покликав на допомогу гунів.

Якщо Рюрик це раріг/рарог, то ім'я іранського походження, бо рарог це авестійський сокіл (проф. Тищенко виявив в українській топонимії сліди зороастрійців).

А гуниські вожді можуть виявитися іранцями
pinto_h: Papa di Roma (Default)
У нас слово "колобок" чомусь російською перекладають в кращому разі як "круглобок", а в гіршому пишуть як по українськи. Але ж пінкфлойдівське "The dark side of the moon" москалі перекладають як "Темная сторона луны", а українсткою буде як "Темний бік місяця". І це правильно, бо "бік"/"бок" це московською "сторона". Тобто колобок має бути по московськи "круглостороною", а не "круглобоком".

А колобка москалі поцупили!

Щодо академіка Залізняка. Він мабуть не знайшов у словнику діалектну форму "бок", а фольклористи записали чернігівське "колобок". От москалі на діалектній формі слова і спалилися. На їхню біду у нас нікому на думку не спало унормувати колобока до літературного "колобік".

PS
Саме "сторона", а не "бок", бо коржик не людина, тому у нього немає тулуба з московськими "боками".

PPS
Колобок за 0,09 грн.
Колобки, 112 грн. за ящик
Page generated Jul. 5th, 2025 01:26 am
Powered by Dreamwidth Studios